Ülkemizin turistlik bölgeleri arasında yer alan Bodrum, doğal güzelliğinin yanı sıra kültürüne has kapıları ile dikkat çekmektedir. Villalarda da kullanılan Bodrum’a özel tasarımlar mavinin hâkim olduğu renklerle hoş bir görüntü sunmaktadır. Bodrum villa kapısı modelleri bununla sınırlı değildir. Kültürü yansıtan kapılara ek olarak modern, sade ve şık tasarımlar da villalar için kullanılmaktadır.

Koyu ve açık renklerin beraber kullanılması kapı tasarımının daha zengin gözükmesini sağlar. Üç ve iki parçadan oluşan giriş kapılarında kullanılan cam detayı ana kapının ön plana çıkmasında etkin rol oynar. Villalarda odadan odaya geçişlerde de cam kullanılabilir fakat lavabolarda tercih edilmez. Kullanıcının tercihine göre değişen kapı tasarımları müşteri memnuniyeti ön planda tutulur.

Tasarım açısından zengin olan kapıların emniyet özelliklerine de dikkat edilmelidir. Monoblok kilit mekanizması sayesinde birden fazla parça tek düzlem üzerinde evin güvenliği sağlar. Bunlara ek olarak anlaşmış olduğunuz firmanın hizmet koşullarına göre alarm ve parmak izi tanıma sistemlerinden de yararlanabilirsiniz. Bodrum villa kapısı fiyatları güvenlik ve estetik özelliklere göre değişebilir.

Bodrum Villa Kapısı Fiyatları

Yıllarca kullanılan dış kapıların sağlamlığı ürünün fiyat performansı açısından oldukça önemlidir. Bodrum villa kapısı fiyatları çelik, kompozit, ahşap türüne göre farklılık gösterir. Buna ek olarak kapı ölçüleri de ücreti etkiler. Kapı üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi de oldukça önemlidir. Varaklı kapılar gibi özel tasarım ürünlerin fiyatı standart villa kapılarına göre daha pahalıdır.

Online alışveriş sitelerinden sipariş verebileceğiniz kapı modelleri el işçiliğine göre de değişir. Villa kapısı fiyatları ev, mağaza ve mekâna göre farklılık gösterir. Alana uygun tasarlanan kapılar, kendilerine has özellikleri ile kolay kullanım imkânı sunar. Ayrıca evler için tasarlanan iç ve dış kapılarda ücret farklıdır. Dış kapılar diğer kapılara nazaran daha ağır ve dayanıklıdır. Evin güvenliğinden sorumlu olan dış kapılar estetik açıdan da alıcıyı memnun eder.

Bodrum Villa Dış Giriş Kapı Modelleri

Evinize gelenleri ilk karşılayan giriş kapısı farklı modelleri ile hizmet vermektedir. Sade, süslü, düz ve motifli tasarımlar dış kapıların her zevke hitap etmesini sağlamaktadır. Altın renginin işlemelerde kullanılması özellikle villaların daha zengin bir görüntü elde etmesinde rol oynamaktadır. Kullanılan renk tonları ve el işçiliği tasarımda gözle görülür değişikliklere sebep olmaktadır.

Bodrum villa kapılarındaki detaylar CNC makineleri tarafından gerçekleştirilir. Hata payının sıfır olduğu sistemde üreticinin el işçiliği de önemlidir. Ayrıca detayların göze hitap etmesinde kapı malzemesindeki kalite de önemli bir yere sahiptir. Bodrum şehrinin kültürünü yansıtan kapılar da bulunur. Villa kapısı fiyatları bahsedilen özelliklere göre artar. Özellikle detaylı tasarımlar normal fiyatın üzerinde piyasada hizmet verir.

Bodrum Villa Çelik Kapı

Çelik maddesi piyasanın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Farklı sektörlerde kullanılması ısıya direnci ve dayanıklı olmasından kaynaklıdır. Evlerin dış kapılarında tercih edilmesi de güvenlik ve uzun kullanım süresine dayanır. Fiziksel etmenlere karşı tepki vermeyen çelik kapılar nem ve rutubetten etkilenmez. Eğilme, bükülme ve paslanmaya karşı koruma sağlayan çelik kapıların ortalama fiyatları müşterisine hizmet vermektedir.

Villa kapısı fiyatları ürünün içeriğine göre değişebilir. Örneğin çelikten üretilen villa kapılarının derecelendirilmesi fiyatı etkiler. Birden altıya kadar değerlendirme etapları vardır. Çeliğin kalitesi kapının kullanımını etkiler. Buna bağlı olarak ücretlendirme de etkilenir.

Bodrum Kompozit Villa Kapısı Modelleri

Pencere, duvar, zemin alanları yapılar için oldukça önemlidir. Kapıların kalitesi de evlerin güvenliğinin yanı sıra pek çok faktörü etkilemektedir. Isı ve ses yalıtımı bunlardan biridir. MDF ve sunta başta olmak üzere pek çok maddenin birleşiminden oluşan kompozit Bodrum villa kapısı dış ve iç mekân arasındaki ısı alışverişini dengede tutar.

Kompozit kapıların içeriğinde bulunan PVC maddesi yapıya doygunluk sağlar. Ek olarak ürünün hafif olmasında görev alır. Son çalışmalar ile kompozit kapılarda “iğne dikiş kapı” tasarımı geliştirilmiştir. Derz ve derz aralarına yapılan dolgu yüksek sıcaklıklara karşı kapıları korur. Buna ek olarak çevre ve insan sağlığına uygun olan kompozit kapıların fiyatları da oldukça uygundur.

Bodrum Ahşap Villa Kapısı Modelleri

Tercihini doğallıktan yana kullanmak isteyen müşterilerimiz için çelik, kompozit ve ahşap içerikli kapılar da bulunur. Sade ve şık görüntüsü ile müstakil evlerin vazgeçilmez tasarımları arasında yerini alır. CNC makineleri ile gerçekleşen motiflerin çizimleri evinizin tarzını yansıtır. Ahşap Bodrum villa kapısı ısı ve ses yalıtımına uygun tasarlanmıştır. Ayrıca kolay tamir edilebilen ahşap kapıların kullanım süreleri de uzundur.

Ahşap kapıların son dönemlerde sıkça tercih edilmesi sunmuş olduğu sayısız kapı modellerine dayandırılmaktadır. Her zevke hitap eden ahşap kolay temizlenmesinin yanı sıra dayanıklı olması da dikkat çekmektedir. Üreticilerin ahşap konusunda sunduğu bir diğer imkân kaplamadır. MDF ve suntadan yapılan kompozit kapıları ahşap kaplama ile kullanabilirsiniz.

Bodrum Kompakt Lamine Villa Kapısı

Kompakt lamine villa kapıları fiziksel etmenlere karşı oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Sert ve esnek yapıdaki Kraft kağıdının reçineye batırılan yüzeyinin kurutularak tabakalaştığı malzeme kompakt lamine olarak adlandırılmaktadır. Nem ve rutubete karşı dirençli olan kompakt lamine kapılar yüzeyi spor ve bakteri oluşumunu engellemektedir. Dış mekanlarda ve sulu ortamlarda kullanım imkânı sunmaktadır.

Bodrum Camlı Villa Kapısı

Dış ve iç mekanlarda kullanılan cam detayı kapı tasarımlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Canlı renklerin yanı sıra koyu tonların cam tasarım ile kullanılması farklı stilleri ortaya çıkarmıştır. Mavi ve ahşap renkler Bodrum villa kapısı modellerinde sıkça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra üç ve iki parça şeklinde kapı tasarımları da bulunmaktadır. Ana kapının sağ ve sol kısmında yerini alan ek kapılar camlı ve farklı motifleri ile dikkat çekmektedir.