Kompozit villa kapısı seçerken müşteri güvenliği ön planda tutulmalıdır. Ahşap kapılara nazaran daha dayanıklı ve sert olan kompozit, farklı maddelerin bir araya gelmesinden oluşur. Pres makineleri tarafından otomatik üretimi gerçekleşen kapıların renkleri de bir o kadar dikkat çeker. Kolay işlenebilmesi, farklı modellerin ve kişiye özel tasarımların ortaya çıkmasına olanak tanır.

Villanın güvenliğinin yanı sıra ıslak ortamlara oldukça dayanıklı olana kompozit kapı, sağlık bakımından sorun teşkil etmez. Çevre ve insan sağlığına uygun olarak üretimi gerçekleşen kapılar büyük bir titizlikle hizmet vermektedir. Nem ve rutubete karşı dayanıklı olması dış mekanlar için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Kompozit villa kapı üretiminde kullanılan A kalite malzemeler ürünün ömrünü de arttırır. İçerisinde bulunan MDF ve sunta dolgu malzemesidir. Ses yalıtımı sağlayan bu dolgu, hava akımını dengede tutarak villanızın iç sıcaklığını korur. Tasarruf sağlamanın yanı sıra yanmalara karşı B1 sınıfında yer alır. Bu bağlamda kompozit villa kapısı ateşe karşı oldukça dayanıklıdır. Laboratuvarlarda test edilen malzeme en güvenli haliyle müşterisine hizmet verir.

Kompozit kapıların sunduğu avantajlar bunlarla sınırlı değildir. Anti-bakteriyel dış yüzeyi sayesinde üzerinde mikroorganizmaların yaşaması imkansızdır. Ayrıca kar kış fark etmeksizin her alanda kullanım imkânı sunar. Sudan kaynaklı eğilme, bükülme ve şişmeler kompozit villa kapılarında gözlenmez.

Kompozit Villa Kapısı Nedir?

Kompozit villa kapıları birden fazla maddenin birleşmesi ile oluşmuş bir üründür. Yoğun, dayanıklı ve sert yapısı nedeniyle dış ve iç kapılarda kullanım imkânı sunar. Bilgisayar programlı üretimleri seri ve otomatik olduğundan tasarımlarda yanlışlar minimum seviyeye indirilmiştir. Kişinin isteği doğrultusunda değişen modellere ek olarak sunduğu avantajları nedeniyle günümüze değin varlığını devam ettirmiştir.

MDF ve sunta bahsedilen maddeler arasında en bilindik olanlarıdır. Pers makineleri tarafından sıklaştırılan odun tozlarının boşluksuz bir yapıya gelmesi MDF’yi oluşturur. Suntadan daha sert olan ürün kompozit villa kapısı üretiminde kullanılır. Ses, ısı ve hijyen bakımından sunmuş olduğu fırsatlar göz önüne alınınca oldukça uygun fiyatlara satışı gerçekleşir.

Kompozit Villa Kapısı Modelleri

Kompozit villa kapısı modelleri ve renkleri çeşitlilik göstermektedir. Camlı, camsız, düz ve işlemeli kapı tasarımları her zevke hitap etmektedir. Doğal görünüm isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği ahşap kompozit kapılar sade sevenler için de farklı ürünler sunmaktadır. Dış kapı olarak kullanılacak kompozit kapılar daha ağır ve büyüktür.

Siyah, kahve ve gri tonlarının sıkça kullanıldığı kompozit villa kapılarında açık renkler de tercih edilebilir. Evin iç kapılarında kullanılan beyaz tonlar leke tutmayan yapılarıyla sıkça talep edilir. Kolay temizlenmesinin yanı sıra vurma ve çarpmalara karşı sert bir yapıya sahiptir. Kolay yıpranmaması ve tasarım seçeneğinin fazla olması villa sahipleri için oldukça önemlidir.

Kompozit Villa Kapısı Fiyatları?

Piyasanın değişken yapısı ve ham madde ücreti sebebiyle kompozit villa kapı fiyatları hakkında net bir bilgi verilememektedir. Fakat sunduğu imkanlara nazaran uygun fiyatlara hizmet vermektedir. Müşteri odaklı hizmet veren üreticiler kalitenin yanı sıra tasarımları da göz önünde bulundurmaktadır. Seçilen modele göre değişen fiyat renk ve markaya göre de değişkenlik göstermektedir.

Kompozit Villa Çelik Kapı Dayanıklı Mıdır?

Çelik kapıların üzerine yapılan kompozit kaplama dayanıklılık ve estetik olarak ilk tercih edilenler arasında yer alır. Kompozit kapıların her iklime uygun olan yapısı çelik kapıyla birleşerek ortaya harika bir ürün çıkarır. Sac ve çelik lamanın birleşimi ile oluşan çelik kapıların dışarıdan açılması olanaksızdır. Bu sebeple dış kapılarda daha çok tercih edilir.

Kompozit Villa Kapıları Nasıl Sipariş Verilir?

Kompozit villa kapı modelleri online web sitelerinde ve mağazalardan sipariş imkânı sunar. Kişinin zevkine hitap eden tasarımlar ve fiyatlar sektörde kompozit kapıların rağbet görmesine neden olmuştur. Renk ve tasarımın kişi tarafından seçilmesi ile özel içerikler de üretilir. Bu da fiyat aralığını etkileyen faktörlerdendir.

Kompozit Villa Kapıları İstediğimiz Renkte Üretilebilir mi?

Kompozit villa kapısı seçeneklerinde bulunan ahşap yapı renklendirme işlemleri için uygundur. Müşteri kapı rengini seçebileceği gibi modeller üzerinden de fikir sahibi olabilir. Renklendirme aşamasında kullanılan malzemeler kapının deforme olmasını engeller. Ayrıca CNC makineleri ile oluşturulan şekil ve çizgiler kapıya estetik özellik kazandırır.