Dış kapılar evin karakterini yansıtan semboller arasında yerini alır. Güvenlik ve estetik açıdan öne çıkan kapı modellerinde pek çok yeniliğe gidilmiştir. Günümüz teknolojinde dikkat çeken kapı ve kilit sistemlerinde çelik malzemesi kullanılır. Klasik villa kapısı olarak geçen ürünlerin çoğunda çelik malzemesi bulunur. Dayanıklılık ve güvenlik bakımından tercih edilen malzeme titizlikle işlenerek hizmet verilir.

İmalat, ölçü ve montajlama işlemlerinde gösterilen titizlik evinize en uygun kapıyı belirler. Aileniz ve sizin güvenliğinizi ön planda tutan üreticiler estetik açıdan da farklı modeller sunar. Klasik, nostalji ve lüks kapı tasarımları kişinin isteği doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Kapı modellerinin renk ve desenlerinde ufak oynamalar sizleri temsil etme görevini üstlenir.

Klasik Villa Kapısı Fiyatları Ne Kadar?

Klasik villa kapı fiyatları piyasaya ve birden fazla etkene bağlı olarak artar veya azalır. Malzemenin kalitesi ve değeri bu faktörler arasında en belirgin olanlarıdır. Dış kapılarda kullanılan çelik, demir ve karbonun birleşimi ile oluşan bir alaşımdır. Şekillendirilebilir olması ve paslanmaz özelliği ile olumsuz hava koşullarından etkilenmez.

Fiyat ölçeklerinde kapının kalınlığı, boyu ve eni de önemlidir. Villanıza en uygun tasarım kapılar, standart ölçülerin yanı sıra istediğiniz büyüklüğe göre şekillenebilir. Çelik kapıların sınıflandırılması da ücreti etkiler. Birden altıya kadar sağlamlık bakımından derecelendirilen kapıların fiyatı da farklıdır. Klasik villa kapı fiyatları bahsedilen özelliklere göre belirlenir.

Klasik Villa Kapısı Modelleri

Apartman dairelerinde oturanların yanı sıra müstakil villalar için de kapı seçimi oldukça önemlidir. Kapının kasası, miller ve kilit mekanizmaları güvenlik açısından önem arz eder. Menteşe, kapı kulpu gibi özelliklerin de göz ardı edilmemesi gerekir. Dış kapılarda farklı tutacak yerleri kullanılması alışılmışın dışında hoş bir görüntü oluşturur.

Klasik villa kapı modellerinde pervazların görünümü de önemlidir. Bombeli, düz ve zaviye kesim kapılarda kullanılan pervaz stilleridir. Ahşap kaplama ve farklı renk villa kapılar her zevke hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Ahşap, çelik ve fiberglass malzemelerinin kapı tasarımında kullanılması en iyi sonucu ortaya çıkaracaktır.

Özel Üretim Lüks Klasik Villa Kapısı Çeşitleri

Dış kapılarda kullanılan renk, kulp ve çizimler villanız hakkında insanlara bilgi verir. Müşterilerin bazıları eski tasarımları tercih ederken bazıları daha sade ve modern modelleri talep eletmektedir. Koyu ve açık tonların beraber kullanıldığı klasik villa kapı çeşitleri ince detayları ile kendine hayran bırakacak türdendir. Süsü seven müşteriler için varaklı kapılar hizmet verir. Beyaz tonların hâkim olduğu villa kapısında altın rengi işlemeler kişinin tarzını yansıtır.

Canlı ve doğal renkleri seven müşteriler için farklı tasarımlar bulunur. İzmir’in Alaçatı ilçesi ile ünlenen “Alaçatı Kapı” modeli samimi ve hoş tasarımı ile dikkat çeker. Özellikle sarı, mavi, yeşil, kırmızı renklerinin kullanıldığı tasarım, villanın atmosferinde kültürün önemli bir göstergesidir.

Villa Kapısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik villa kapısı seçerken ilk olarak güvenliğe dikkat edilmelidir. Kapılarda güvenlik deyince de akla kilit mekanizması gelmektedir. Genellikle çoğu dış kapı modellerinde monoblok kilit kullanılır. Sistem birden fazla kilidin tek bir parçada birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Kilit mekanizması olarak dayanıklı olan çelik kapıların kalitesi ve ağırlığı da önemlidir.

Pervaz, kasa ve diğer etmenlerin montaj sırasında yerine sağlam yerleştirilmesi ses ve ısı yalıtımı için önemlidir. Enerji tasarrufu sağlayan kapıların temizliği ve bakımı da oldukça kolaydır. Son olarak kapı seçerken anlaşmış olduğunuz firmanın da büyük bir rolü vardır. Kapılarda garanti hizmetinin sunulması olası sorunlarda kişinin mağduriyetini gideren bir faktördür.

Villa Kapıları Dış Etkenlere Dayanıklı mı?

Klasik villa kapı tasarımları ses, ısı ve olumlu/olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır. Paslanmayan özelliğine ek olarak anti-bakteriyel yüzeyi sağlığınızı tehdit eden problemleri ortadan kaldırır. Ayrıca dış kapılarda kullanılan çelik kapı eğilme, bükülme ve yanmaya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çeliğin yanma eşik değerinin 1200 santigrat derecede olması tercih edilmesindeki yan etmenlerdendir. Kullanım süresinin uzun olması bu faktörlere bağlıdır.

Klasik Villa Kapısı Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Villalarda kullanılan kapıların standart ölçüsü değişkendir. 120×210, 140×210 ve 160×210 santimetrekare klasik ölçüleri bulunur. Çelik kapılarda kullanılan genişlik 90 santimetredir. Bahsedilen ölçüler evler için en uygun ölçülerdir. Kişinin isteğine göre boyutlar büyür ya da küçülür. Fakat ölçü işlemlerinde karar verirken bilir kişilerden yardım almak daha akla yatkın sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Klasik Villa Kapısı Montajı Nasıl Yapılır?

Klasik villa kapılarının montajlama işlemi ilk olarak ölçümle başlar. Kapının yerleşeceği alan ve duvar kalınlığı tespit edilir. Klasik villa kapı çeşitleri arasından evinize uygun ürün seçilerek montaja başlanır. Kabin kısmında kullanılan madde anlaştığınız firmaya göre değişir.

Bazıları yalıtım maddesi olan XPS köpük kullanırken bazıları beton girinti kullanabilir. Dış ve iç kasanın yerleştirilmesinin ardından yapılan işlem ısı yalıtımı için önemlidir. Menteşelerin takılmasının ardından dikkatlice yerine yerleştirilen kapı kullanıma hazır hale gelir. Bahsedilen montaj işlemini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Klasik Villa Kapısı Kilit Sistemleri

Günümüz teknolojisinin gelişmesi güvenliğe farklı açılardan bakmamıza neden olmuştur. Şu an kullanılan parmak izi, yüz tanıma teknolojisi ve alarm sistemleri müşterileri memnun eden nitelikleri taşımaktadır. Fakat klasik kilit mekanizmalarından kolayca vazgeçmek imkânsızdır. Genellikle monoblok kilit mekanizmasının kullanıldığı dış kapılar evlerin ana güvenlik unsurudur.

Bahsedilen özellikler kapıların fiyat aralığını etkilemektedir. Talep edilen güvenlik sistemi ne kadar artarsa fiyatta o kadar değişkenlik gösterir. Müşteri bahsedilen özellikleri göz önüne alarak bütçesine en uygun klasik villa kapısı seçeneğini tercih edebilir. Güvenlik, estetik, sağlık konularına ek olarak uzun süre kullanılacak kapıların özelliklerine dikkat etmek gerekir.