Her üründe olduğu gibi çelik kapılarda da malzeme kalitesi önemlidir. Demir ve karbon elementinin birleşmesi sonucu oluşan çelik, dayanıklılık açısından dış kapılarda kullanılır. Kapı kulplarında da tercih edilen çelik, paslanmaz özelliği ile suya karşı dirençlidir. Apartman dairelerinin yanı sıra villa kapısı tercihlerinde de çelik ilk sıralarda yer alır.

Kapılarda kullanılan maddenin çelik lama ve sacın birleşimiyle oluşturulur. Sağlamlığı laboratuvarlarda denenmiş olan çelik kapıların kullanımı da oldukça rahattır. Doğru malzeme kullanımı sonucu dışarıdan zorlama ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Güvenlik alt yapısı olarak sektörde adını duyuran çelik kapılar evlerin girişi için ideal boyuttadır.

Çelik villa kapısı ölçüleri 90×200 santimetrekaredir. Bahsedilen ebat standart uzunluklardır. Kişilerin tercihine göre çelik kapıların boyutları değişebilir. Villanız için uygun kapı modeli ve boyutu seçilmeden önce gerekli kontroller yapılmalıdır. Duvar kalınlığı ve uzunluğu tespit edilerek evinizi yansıtan çelik kapılara anında sahip olabilirsiniz. İster alışveriş sitelerinden ister mağazalardan tarzınıza en uygun kapı modelleri seçebilirsiniz.

Villa Çelik Kapıların Özellikleri

Apartmanlarda ve müstakil evlerin giriş kapıları için kullanılan çelik oldukça sert bir yapıdadır. Diğer kapı türlerine nazaran fiyatları daha düşüktür. Sudan dolayı paslanma sorunu çelik malzemesinde gözlenmez. Bakımının kolay olması ek masrafları ortadan kaldırır. Ayrıca kir ve lekeleri tutmayan özelliği ev hanımlarına temizlikte yardımcı olur.

Kilit sistemi ve barel koruyucularının sağlam olması güvenlik açısından önemlidir. Merkez kilit hattının sabit miller ile desteklenmesi çelik kapıların tercih edilmesinde büyük rol oynar. Ayrıca çelik kapılarda kanat mekanizmasının 8 santimetreden ince olmaması dışarıdan gelen darbeleri engelleyen özelliğe sahiptir. Villa çelik kapı ısı yalıtımı sayesinde dışarıdaki soğuk/sıcak havanın içeriye girişini engeller.

Villa Çelik Kapıların Kullanım Alanları

Çok fazla bakıma ihtiyaç duymayan villa çelik kapılar pratik kullanım imkânı sunar. Gerek konutlarda gerek ofislerde kullanılabilen çelik kapı kolayca temizlenebilir. Kir tutmayan yüzeyi olası yangın kazalarına karşı dirençlidir. Anti-bakteriyel yüzeyi üzerinde spor ve mikroorganizmaların yaşamasını engeller.

Çelik kapılar üzerinde yapılan boyamaları kişi kendisi seçebilir. Villa çelik kapı modelleri grafit adı verilen bir boya ile kaplanabilir. Dayanıklı olan grafiti uygun çözücülerle çıkarılabilir. Ek masraf istemeyen çelik kapılar oldukça uygun fiyatları ile tercihlerin başında yer alır. Tek bir tuşla ulaşabileceğiniz çelik kapılar ticari sitelerde ve mağazalarda müşterisine hizmet verir.

Villa Çelik Kapıların Üretim Aşamaları

Villa çelik kapı yapımı üç aşamada incelenir. İlk olarak kapının gövdesi iki milim DKP sac (büyük silindirler arasında geçerek oluşturulan metal levha) ile taşıyıcı iskelet oluşturulur. Elde edilen iskelet presler yardımıyla bükülerek istenen şekil elde edilir. Bahsedilen işlemler kapının kanat ve kasa bölümleri için de geçerlidir. Yalnız kanat ve kasalar yapılırken seçilen kilit mekanizmasına göre şekillendirmeler gerçekleşir.

Çelik kapının güvenli olması ve sağlamlığı gövde iskeletine bağlıdır. Isı izolasyonu için çelik kapılarda pek çok ürün kullanılır. Köpük, cam yünü ve taş yünü plakaları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yalıtım için kullanılan malzemeler gövde iskeleti ile kapının mobilyası arsına yerleştirilir. Yapım aşamasının ikinci kısmı kasa iskeletinin oluşturulması ile son aşamaya geçilir.

Çelik villa kapısı son aşamada kaplama ve boyama işlemlerinden geçer. Çelik kapılarda kullanılan tam ve yarı mobilya tasarımları kişinin zevkine aittir. Villanızın tarzını yansıtan son dokunuş kaplama işlemidir. Seçmiş olduğunuz desen ve renkler dikkat edilmesi gereken detaylardır. Kişiye özel tasarımların da bulunduğu çelik kapılar doğru üretim ve montajlama ile eviniz ve sevdiklerinizi korur.

Villa Çelik Kapı Fiyatları

Çelik kapılar diğer türlere göre uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Sunduğu avantajlar göz önüne alındığında ürünün fiyat performansı oldukça yüksektir. Korozyon (aşınma) ve paslanmaya karşı gösterdiği direnç müşteriler tarafından beğeni toplamaktadır. Günümüzde bu kadar tercih edilmesinin başka nedenleri ise çizilmez yüzeyi ve bakım gerektirmeyen özelliğidir. Modern çelik villa kapı modelleri sunduğu avantajların yanı sıra uygun fiyatlarla kullanımını arttırmıştır.

Villa Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapıların üretiminde mobilya kısmı da bulunur. Bu estetik anlamda kapıda hoş bir görüntü oluşturur. Renk ve desen bakımından çeşitlilik sunan çelik kapılar oldukça güvenilirdir. Siyah ve beyaz gibi iki farklı tonun harmanlanması ile oluşan kapılarda detaylar dikkat çeker. Canlı renklerin de kullanıldığı villa çelik kapı modelleri her zevke hitap eder.

Villa Çelik Kapıların Sunduğu Faydalar

Evlerin tarzını ve güvenliğini gösteren kapılar üretildiği madde göre çeşitli avantajlar sunar. Güvenlik ve uzun süre kullanım imkanından yararlanmak isteyenler için çelik kapılar vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir. Uygun yerleştirme sayesinde hırsızlık olaylarından sevdiklerinizi koruma görevi üstlenir.

Modern çelik villa kapı modelleri kilit mekanizması sayesinde sunduğu emniyet ortamını gövde iskeletine de borçludur. Bunun yanı sıra estetik anlamda da müşterilerin zevklerine hitap eder. Kullanılan malzemenin kalitesi görüntüyü ve güvenliği etkiler. Bu sebeplerle anlaşma yapılan firmalar dikkatlice seçilmelidir. Müşterinin bu konuda bilinçli olması uzun süre kullanım fırsatı da sunar.

Villa Çelik Kapı Modelleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Villanız için çelik kapı seçerken belli noktalara dikkat etmelisiniz. Bahsedilen noktaların bir kısmı teknik bilgi olsa da bilinçli olmak her zaman avantajdır. İlk olarak anlaşmış olduğunuz firmalar önemlidir. İkinci olarak çeliğin sınıf derecesi güvenlik anlamında sizlere bilgi verir. Class1 çelik kapı en kolay açılan Class6 çelik kapı en zor açılan türdür.

Kapı ve kasa arasındaki boşluğun 4 milim olması gerekir. Ayrıca menteşelerin ayarlanabilir olması binada meydana gelen hareketlenmelere ayak uydurur. Çift contalama sistemi çelik kapılarda olması gereken özelliklerdendir. Isı ve ses yalıtımının yanı sıra toz, haşere gibi etmenleri ortadan kaldırır.