Kompakt laminat kapıları günlük yaşantımızda neredeyse her yerde görmek mümkün. Sağlam yapıları sayesinde okullarda, alışveriş merkezlerinde hatta spor salonlarında tercih edilirler. Özellikle rutubetli ve sulu ortamlar için kompakt kapılar tercih edilir. Apartman dairelerinde çelik ve kompozit içerikleri ile birleştirilerek kapılar üretilir. Müstakil evlerde de kullanılan ürün, kompakt villa kapısı olarak hizmet verir.

Kompakt villa kapı modellerinde kullanılan renkler düz veya şekilli olabilir. Desen isteyen müşteriler için farklı tasarımlar da bulunur. Uygun fiyatları ile hizmet veren kompakt kapı sağlamlığı ve hafifliği ile dikkat çeker. Kalınlığı evinizin yapısına göre değişir. Teknolojinin gelişim kullanılan malzeme kalitesini de etkilemiştir. Ahşap temelli olan kompakt kapı çelik ve kompozit materyalleri ile desteklenerek daha sağlam ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Giriş kapılarının tasarımları villanıza en uygun şekilde tasarlanmıştır. Güvenliğe dikkat edenler için çelik kapı hizmeti verilirken estetiği ön planda tutanlara kompakt ve kompozit kapılar tasarlanır. Sade ve şık tasarımlara cam detayı eklenince kapının görüntüsü daha da dikkat çeker. Büyük veya standart kompakt villa kapısı müşterinin isteğine göre ölçülerde değişikliğe gidilebilir.

Kompakt Villa Kapısı Nedir?

Kompakt villa kapısı ahşap ve laminantların birleştirilmesi ile oluşturulur. Isıya, ateşe, neme karşı olan dayanıklı yapısı lavabolardan normal kapılara kadar kullanım imkânı sunmuştur. Renk skalasının çeşitliliği laminant levha ve kaplama işlemlerine bağlıdır. Laminant temel kısımda yer alır. Renklendirilmesi kişiye bırakılmıştır. (Genellikle siyah tercih edilir)

Kompakt kapının laminant kısmı kraft kâğıdı ile tek katman olarak kaplanır. Presleme işleminin titizlikle yapılması kompakt villa kapısı modellerinin görüntüsünü etkiler. Kompakt kapıların içeriği sıkı ve yoğundur. Bu nedenle darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hijyen konusunda adını duyuran kompakt laminant umumi tuvaletlerde kullanılabilir.

Kolay temizlenmesi ve ahşap detayının kompakt kapılarda ön plana çıkması sadelikten yana olan müşterileri cezbeder. Sadeliğin yanı sıra uygun tasarımlarla şık ürünler elde edilebilir. Son teknoloji makinelerde üretilen kapıların şekillerini müşteri belirleyebilir. Fakat bu işlemde ek ücret talep edilir.

Kompakt Villa Kapısı Modelleri

Kompakt villa kapılarında çeşitli tasarımlar vardır. Girişlerde üçlü ve ikili kapı modelleri camlı parçaların eklenmesiyle dikkatleri üzerine çeker. Ana kapının ön planda olduğu tasarımlara ek olarak tek bir parça ikiye de bölünebilir. Ana giriş kapının daha şık gözükmesi için nostaljik hava katılan modeller kulp detayları ile müşterilerinden tam puan alır.

Kompakt villa kapısı doğal görünümlerini kaybetmemeleri için reçine ile desteklenirler. Hoş görüntünün yanı sıra kapılar mavi, kırmızı, yeşil renklerle kaplanabilir. Fuşya-beyaz, nil yeşili-açık pembe ve lacivert-pudra ikililerinin kapı modellerinde kullanılması estetik anlamda müşteriyi memnun eder.

Tavsiye İçerik : Kompozit Villa Kapısı

Kompakt Villa Kapısı Fiyatları?

Kapılar evlerin giriş bölmeleridir. İç ve dış olmak üzere ikiye ayrılan ürün kullanıldığı alana göre farklı özelliklere sahiptir. Bakıldığında fiyatlandırma aralığı da bahsedilenlere göre değişir. Kullanılan maddenin kalitesi ve sağlamlığı kompakt villa kapısı için önem arz eder.

Kompakt kapılarda bulunan laminant malzemesinin kalınlığı ve kalitesi fiyatı etkilen bir faktördür. Farklı modeller kapıların değerini etkiler. Kullanılan kilit mekanizması, renk tonları, ölçüler kompakt kapı fiyatlarını etkileyen özelliklerdendir.

Kompakt Villa Çelik Kapı Dayanıklı Mıdır?

Kapıların çoğu farklı malzemelerin bir arada kullanılması ile oluşmuştur. Kompakt villa kapısı kanat ve pervazlarda alüminyum bulundurur. Ham madde MDF üzerine yapılan presleme kapının dayanıklılığını arttırır. Yoğun basınç altında 12 milimetre kompakt laminant oluşur.

Kompakt kapılarda kullanılan bir diğer malzeme çeliktir. Sağlam ve dayanıklı olması güvenlik bakımından tercih edilmesine sebep olmuştur. Kapının kanat, pervaz ve gövde kısımlarının iskeletini oluşturan çelik kalın bir yapıya sahiptir.

Güvenlik açısından çelik maddesi laboratuvarlarda incelenmiştir. Class1 ile başlayan derecelendirme Class6 ile son bulur. Kalite olarak altıncı değerlendirme aşaması en sağlam türdür. Bu sebeple çelik kompakt villa kapısı seçerken bu değerlendirme göz önünde bulundurulmalıdır.

Kompakt Villa Kapıları Nasıl Sipariş Verilir?

Villa, köşk ve evlerimizde kapıların estetik ve işlevsel pek çok görevi vardır. İşlevsel olarak ısı, ses yalıtımına ek olarak darbelere karşı dayanıklı olması gerekir. Giriş kapıların en büyük işlevselliği ise güvenliktir. Çelik ve kompakt malzemesinin bir arada bulunması ile sağlam ürünler hizmete sunulmuştur. Estetik olarak kompakt villa kapısı eviniz hakkında bilgi verir. Tarzınız ve evinizi yansıtan tasarımlara ulaşmak artık son derece basit.

Ana girişler ve iç kapılarda kullanılan kompakt sıkı ve yoğun bir maddedir. Farklı modelleri ve renkleriyle kendine has estetik görünüşe sahiptir. Kişinin kendi tarzını yansıtan özel siparişlerin yanı sıra kataloglarda bulunan modellerde seçilebilir.

Online alışveriş sitelerinin yanı sıra yüz yüze sipariş fırsatı da bulunmaktadır. Mağazalara giderek istediğiniz modeli seçip üzerinden ufak rötuşlar yapılabilir. Hazır model ve kendi zevkinizin bir arada bulunduğu tasarımlarda bilir kişiden yardım alınmalıdır.

Kompakt Villa Kapıları İstediğimiz Renkte Üretilebilir mi?

Kompakt villa kapılarında bulunan MDF malzemesi dayanıklı olmasının yanı sıra kaplanabilen bir üründür. Gri, siyah, beyaz, pembe, kırmızı, mavi ve yeşil renkleri kapılara kullanılabilir. Renklerin açık ve koyu tonlarının bir arada kullanılması üç boyutlu bir görüntü sunabilir. Ayrıca renklerin ikili dizayn edilmesi de tasarımı etkileyen faktörlerdendir.

Kompakt villa kapısı modellerinde detaylar CNC makineleri ile oluşturulur. Kapılara hatasız ve en detaylı motiflerin işlenmesi el işçiliğine de bağlıdır. Örneğin varaklı tasarımlar özel olarak üretilir. İnce işçilik yarı makine yarı insan eli ile gerçekleşir. Beyaz ve altın renginin kullanıldığı tasarım farklı stillerin oluşmasına neden olmuştur. Kişiye özel tasarımların oluşması fiyatı arttıran faktörler arasında yerini almıştır.